Crestwood Class Of 2017 Announces Future Plans
SENIOR MEMBERS OF THE CRESTWOOD NATIONAL HONOR SOCIETY are Row 1: Madeline Heller, Alyssa Cuono, Amelia Prezkop, Nicole Teberio, Danielle Jones, Gwyneth Shermanski, Secretary; Lauren Rowski, Treasurer; David Lackenmier, President; Ian Beach, Vice-President (class officer but not a National Honor Society member); Neil Simasek, Noah Kulp, Joshua Edwards. Row 2: Emily Traficante, Noah Dean, Madison Quijano, Rachel Speck, Amanda Goss, Jordan Olenginski, Cataldo LaMarca, John McGroarty, Schyler KelschJames Graves, Curtis Tokach, Suraj Dalsania. Row 3: Allison Knorek, Mackenzie Koslop, Natalie Everett, Samantha Forgatch, Brianna Hischak, Cara Henahan, Megan Hudock, Erik Thomas, Lance Blass, Michael Kozelsky, Gregory Chang, Nicholas Jones. Row 4: Anna Clark, Abigail Martin0, Alexandra Olszyk, Sarah Klush, Kaitlyn McLaughlin, Alexa Gaetano, Gabrielle Verbeke-O’Boyle, Sereina Brenhofer, Maria Ellis, Marlee Dillon, Alyssa Allen, Siri Fredmund, Taylor Wells, Elizabeth Hines.

Alyssa Allen-West Chester University, Psychology

Zachary Anderson-King’s College, Physics

Brandon Andes-Penn State W-B, Astronomy/Astrophysics

Nicholas Andrews-Millersville University, Biology

Michael Ayala-LCCC, Physical Education

Dylan Ayling-LCCC Business Management

Claudia Bafunno-LCCC, English (ESL)

Ashton Balliet-LCCC, Pharmacy

Jacob Barney-LCCC, Engineering

Michael Baron-LCCC, General

Studies

Luke Bartley-Penn State

Hazleton, Electronics Engineering

Ian Beach-Drexel University, Mechanical Engineering Zachary Biros-LCCC, Welding

Lance Blass-Cornell University, Environmental Engineering

Andrew Bowden-King’s College, Mass Communications William Boyer -Undecided

Sereina Brenhofer-Long Island University, Global Studies John Brescia-Work Madison Brozusky-Army

Kenneth Brush-Bloomsburg University, Accounting

James Canesso-Lackawanna College, Criminal Justice

Gregory Chang-Wilkes University, Pharmacy

Anna Clark-Old Dominion University, Environmental Health

Alyssa Cloran-Cedarville University, Psychology

Jayson Crablo-Work Kristina Cragle-Work

Patrick Croke-Penn Tech, Business

Alyssa Cuono-Penn State Hazleton, Undecided

Suraj Dalsania-Penn State Main, Finance

Makayl Dauksis-LCCC,

Undecided

Nicholas Davis-LCCC, Music

Recording Technology

Noah Dean-University of Pittsburgh, Biology

Ivy Dennebaum-LCCC, Animation

Pankti Desai-Bloomsburg

University, Biotechnology

Sara DeSino-Indiana University of PA, Early Childhood/Special Ed

Alexander Despirito-Ursinus College, Business

Drake Dewald-Marywood

University, Music Education

Marlee Dillon-DeSales University, Health Science (PT Doctorate)

Matthew Dopp-Neumann University, Sports Management Elizabeth Dudash-Work

Joshua Edwards-Lehigh University, Mechanical Engineering

Maria Ellis-Penn State Main, Engineering

Ale1is Ermish-LCCC, Forensic Science/Art

Steven Evans-Work

Natalie Everett-Wilkes University, Pharmacy

Anita Farah-Penn State Hazleton, Forensics Science

Brady Fetterman-LCCC, Undecided

Samantha Forgatch-Keystone College, Accounting, Business, Real Estate

Siri Fredmund-Wilkes University, Nursing

Aaron Frihart-LCCC, Undecided

Kyle Frisbie-Penn State Hazleton, Undecided

Alexa Gaetano-Kutztown

University, Biology

Kate Garcia-DeSales University, Nursing

Keith Garren-LCCC Kyle Gegaris-Work

Robert Geiser-University of Scranton, Undecided

Jacob Gerlach-Undecided

Jessica Gittens-King’s College, Criminal Justice

Jelena Goldstein-Pace University,

Communication Studies

Paige Good-Penn State Hazleton, Psychology

Amanda Goss-King’s College,

Marketing

Tyler Govan-LCCC, Sports

Management

Madisyn Granoski-Misericordia

University, Nursing

Kara Grenzberg-Millersville University, Art Education

Corey Gulvas-LCCC, Undecided

Ale1a Hady-Bloomsburg University, Health Policy & Admin.

Thomas Hallacker-Army Nat’l Guard

Jeremy Hannen-Wilkes University,

Sports Management Jordan Hansen -Undecided

Madeline Heller-DeSales University, Chemistry/Forensic Science

Cara Henahan-King’s College, Physician’s Assistant

Taylor Herron-Marywood University-Art Therapy

Elizabeth Hines-Pace University, English and Drama

Emily Hiott-LCCC, Business

Brianna Hischak-Misericordia University, Nursing Emily Hockman-LCCC, Nursing

Megan Hudock-Temple University, Biology

Zachary Humenick-LCCC, Undecided

Noah Jackson-Kutztown

University, Business

Zariah Januszewski-King’s College, International Business Hailey Johnston-Undecided

Brandy Jones-Millersville University, Social Work

Danielle Jones-University of Delaware, Biology

Jeremy Jones-Paul Smith’s College, Ecological Forest Management

Nicholas Jones-Temple University, Statistics

Christine Jumper-College of Charleston, International Business

Jasmin Kakalecik-Keystone College, Nursing

Kyle Katra-Penn State W-B, Civil Engineering

Adam Keil-LCCC, Undecided

Aaron Keller-LCCC, Early Childhood Education Trent Kelley-LCCC, Theatre

Schyler Kelsch-Bloomsburg University, computer Science/Music

Sarah Klush-Hofstra University, Anthropology

Allison Knorek-Penn State

Scranton, Nursing

Mackenzie Koslop-East

Stroudsburg University, Nursing Bradley Kotarsky-Undecided

Jordan Kotowski-LCCC, Hotel Management

Michael Kozelsky-Bucknell

University, Computer Science & Engineering

Michael Kralj-Penn State Hazleton, Engineering

Benjamin Kreuzer-LCCC, Undecided

Brittany Krout-LCCC, Nursing

Noah Kulp-Penn State Main, General Studies

David Lackenmier-Fordham

University, Undecided

Matthieu Lacoste-Bloomsburg University, Business

Cataldo LaMarca-Rensselaer Polytecnic , Engineering

Ashley Lewis-University at Buffalo, Pharmacy

Jeremy Lewis-Army Thomas Leyshon-Marines Justin Lukashewski-LCCC,

General Studies

Natalie MacDonald-Widener

University, Early Childhood/Special Ed

Samuel Majdic-West Virginia University, Aerospace Engineering

Scott Mangan-Wilkes University, Business Management

Marissa Margalis-Work Ale1ander Marshall-Work Abigail Martino-University of the

Arts, Graphic Design Kristina Mayewski-LCCC,

Animals/music

Garrett McAfee-Penn State

Hazleton, Engineering Justin McCloskey-Chatham

University, Sustanability Nina McCormack-LCCC, Graphic

Design

Gabriella McElhattan-LCCC,

Surgical Tech

Stephanie McGlynn-LCCC,

General Studies

John McGroarty-Coastal Carolina

University, E1ercise & Sport Science Tyler McHale-LCCC, Criminal

Justice, Army