Honor Roll

Continued from page 6

Kiera E. Hinkle, Andrew R. Januszko, Michael B. Jarmiolowski, Matthew F. Jasnoski, Manav B. Javia, Connor R. Kaminski, Clayton J. Kimsal, Kyleigh

J. Kline, Anthony J. Kovalchik, Chloe

R. Lacoste, Kaitlyn M. Lassiter, Sean Lewis, Matthew J. Lunney, Jacob S. Maher, Liam M. Martinchek, Ifrah Mehran, Joseph S. Menn, Audralaine

N. Mentrikoski, Paul J. Mikolajczyk, Edward J. Morrison JR, John L. O’Boyle, Shane W. O’Rourke, Prit N. Patel, Sean

M. Phelan, Michael J. Picataggio, Lauren

N. Piercy, Gabriella M. Ramirez, Jordan

N. Rinehimer, Anthony M. Ruggeri, Joshua M. Rusinko, Elizabeth Scanlan, Cassandra Shuleski, Nathan Sledziewski, Tyler R. Snipas, Matthew W. Snyder, Wyatt J. Steltz, Kiara A. Tereska, Matthew N. Tirpak, Kayla E. Van Kirk, Jacob Weisgable, David J. Wint, Colin

E. Wrobleski, Michael J. Wyda, Yasin Yapis, Abigail M. Zaleppa, Braden T. Zlockie

11th Grade

Principal’s Honor Roll (4.0 GPA)-Alyssa Allen, Lance M. Blass, Gregory Chang, Anna D. Clark, Alyssa Cuono, Suraj A. Dalsania, Noah J. Dean, Marlee Dillon, Joshua J. Edwards, Maria Ellis, Natalie A. Everett, Samantha Forgatch, Siri M. Fredmund, Alexa L. Gaetano, Alexa M. Hady, Madeline T. Heller, Cara A. Henahan, Elizabeth A. Hines, Megan Hudock, Danielle M. Jones, Schyler Kelsch, Sarah A. Klush, Michael Kozelsky, Noah A. Kulp, David

J. Lackenmier, Cataldo W. LaMarca, Abigail Martino, Jordan A. Olenginski, Alexandra E. Olszyk, Amelia Prezkop, Lauren E. Rowski, Gwyneth M. Shermanski, Alexandria E. Smolenak, Rachel M. Speck, Nicole L. Teberio, Emily F. Traficante

High Honor Roll (3.700 –3.999 GPA)-Zachary B. Anderson, Brandon

D. Andes, Ashton L. Balliet, Sereina Brenhofer, Nicholas A. Davis, Pankti S. Desai, Anita L. Farah, Amanda L. Goss, Madisyn Granoski, Emily A. Hiott, Brianna N. Hischak, Nicholas G. Jones, Mackenzie Koslop, Marissa A. Margalis, Alexander A. Marshall, Kristina A. Mayewski, Kaitlyn McLaughlin, Jacob

D. Morra, Dhruvi H. Patel, Madison

V. Prosperi, Madison A. Quijano, Kyle

T. Sarluca, Monica R. Schuler, Neil

W. Simasek, Troy A. Simko, Olivia B. Stemrich, Erik M. Thomas, Emily R. Van Fossen

Honor Roll (3.250 –3.699 GPA)-Nicholas P. Andrews, Claudia J. Bafunno, Luke Bartley, Ian Beach, Zachary Biros, Kristina M. Cragle, Alexander A. Despirito, Kate Garcia, Kyle Gegaris, James R. Graves, Jeremy T. Hannen, Zariah Januszewski, Adam Keil, Aaron

R. Keller, Allison Knorek, Bradley V. Kotarsky, Benjamin Kreuzer, Justin M. Lukashewski, Samuel Majdic, Garrett J. McAfee, John McGroarty, Maria C. Morgante, Alyson G. Muse, Dhruv B. Patel, Sachin R. Patel, Skylar J. Pickett, Tanner Pitman, Kelsey A. Price, Kyle

T. Richards, Ann Marie Shafer, Kristen

M. Skatuler, Kaitlin M. Snipas, Mark

A. Snyder, Jennifer L. Soto, Francis T. Sromoski, Lacey A. Stemrich, Stephanie

K. Thorpe, Curtis J. Tokach, Erin C. Tollinger, Gianna M. Uhl, Taylor Wells, Justin D. Whetstone

12th Grade

Principal’s Honor Roll (4.0 GPA)-Bailey Bowman, Skyler L. Davis, Danielle M. Gendler, Haley Grebousky, David M. Havard, Joshua P. McGowan, Nathan J. Mehalick, Zachary P. Metzger, Joanne N. Monfiletto, Abbey A. Murphy, Amy M. Paisley, Shivas V. Patel, Isabella

E. Possinger, Rachel N. Rinehimer, Emily J. Shiplett, Richard M. Supkowski, Paige A. Zaleppa

High Honor Roll (3.700 –3.999 GPA)-Kyle Argenziano, Michael J. Brooks, Mallory L. Dixon, Sarah E. Estok, Joseph S. Falzone, Jeffrey T. Glynn, Gabriel S. Hagen, Preston J. Israel, Haley N. Jasnoski, Kara Johnson, Joseph M. Kaskel, Kurtis Kehr, Christian

M. Kintz, Sadie E. McNulty, Sean P. Meehan, McKenna R. Mera, Alison O. Moyer, Alice A. Novatnak, Michael Pilch, Lindsay Ratushny, Christopher

W. Robbins, Kaitlin R. Saake, Kathleen

V. Scanlan, David R. Scavone, Jamie Swartwood, Jordan L. Wilkinson

Honor Roll (3.250 –3.699 GPA)-Hannah Ackers, Tiffany M. Amigon, Alexis L. Ankiewicz, Alexandra Ayers, Melissa A. Beshada, Spenser G. Bevins, Amanda N. Bohn, Sarah E. Brown, Sarah E. Burleson, Lauren Carter, Derek

A. Distasio, Raegan L. Distasio, Austin

M. Dunsmuir, Sean M. Ermish, Breann Fetterman, Mendell D. Foreman, Zebulon

J. Fornitt, Tara Y. Full, Madisen E. Gavin, Olivia G. Hassinger, John J. Hawley, Cassandra Holbrook, Robert A. Hopkins, Alexa Johnson, Aaron B. Jumper, Joshua

T. Kaminski, Jenna L. Kanyak, Erika G. Karassik, Connor J. Keenan, Joshua T. Keil, Timothy J. Kindler, Noah A. Kita, Daniel G. Kivler, Jason M. Klusewitz, Stefan P. Krupski, Harley S. Langford, Steven B. Lebel, Emily Liberaski, Jolene

T. Linn, Michelle Loveless, Derek J. Lutz, James D. Mack, Elizabeth McGrath, Morgan Melovitz, Gavin P. Morgans, Charles M. Nudo III, Rebecca E. Ortiz, Ashley B. Paranich, Michael C. Paranich, Nicole A. Paranich, Jay B. Patel, Grace

H. Penney, Rachel E. Pickett, Hunter

K. Pitman, Daniella M. Ramirez, Katie

M. Reilly, Brandon S. Rinehimer, Kyle

J. Sanders, James T. Schwartz, Brianna

L. Scutt, Joel Sledziewski, Gabriella Slucki, Jesse C. Steltz, Amanda K. Stopper, Morgan L. Swartwood, Skye A. Torres, Kevin M. Wascavage, Alaina C. Williams, Stephanie Wychock, Joshua M. Wynn